Jazz na Buduku

28 lipca 2010 15:19 2010 Wersja do druku

24 lipca 2010 roku odbył się VIII plenerowy koncert muzyki jazzowej w gajówce Buduk niedaleko Czarnej Hańczy w sercu Puszczy Augustowskiej. Ta niezwykła impreza kulturalna, zorganizowana przez Nadleśnictwo Głęboki Bród i Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach, zgromadziła ponad 500 osób. Wśród gości z całej Polski był prezydent elekt Bronisław Komorowski.

Publiczność na wstępie wysłuchała seminarium Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – pana Tomasza Boreckiego na temat roli lasu we współczesnym świecie. Następnie kilka słów wygłosił prezydent elekt Bronisław Komorowski, podkreślając piękno Suwalszczyzny i lasów puszczańskich. Jakże skutecznie trafiały do słuchaczy słowa przekazywane na łonie natury. Wszystkich bowiem zgromadzonych łączyła nie tylko miłość do muzyki jazzowej ale przede wszystkim do lasu.

W malowniczej scenerii w tym roku zagrały znakomite zespoły jazzowe, takie jak Marycha River Brass Band i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Koncert uświetniła obecność Krzysztofa Popka – jednego z najlepszych polskich flecistów. Wystąpił on z zespołem w składzie: Piotr Baron (saksofon), Paweł Kaczmarczyk (piano), Andrzej Zielak (kontrabas) i Arek Skolik (perkusja).

 

Tekst: Joanna Hołubowicz