Dyrektor IBL członkiem Rady EFI

12 października 2012 11:49 2012 Wersja do druku

W dniu 3 października br. w Stambule odbyła się doroczna konferencja Europejskiego Instytutu Leśnego (EFI). EFI (www.efi.int) jest konwencją międzynarodową ratyfikowaną przez 23 kraje europejskie, w tym Polskę. Członkami EFI jest 130 instytucji naukowych (z 35 krajów), zajmujących się badaniami leśnymi.
Podczas konferencji w Stambule dokonano podsumowania działalności i wyników finansowych w latach 2011-2012 oraz zatwierdzono plany rzeczowe i finansowe na lata 2012-2013. Dokonano także wyboru członka Rady EFI, na miejsce zwolnione przez prof. Jima Lyncha z Wielkiej Brytanii, którego kadencja dobiegła końca. Rada EFI jest odpowiedzialna za nadzór nad działalnością naukową i administracyjną oraz opracowanie i realizację strategii.

Spośród czterech kandydatów (zgłoszonych przez Finlandię Francję, Niemcy i Rosję), na kadencję 2012-2015 wybrano prof. Tomasza Zawiła-Niedźwieckiego, który uzyskał 31 głosów z 56 uprawnionych do głosowania.

W skład Rady EFI wchodzą obecnie:

Dr José Antonio Bonet Lledós, Hiszpania
Prof. dr Giuseppe E. Scarascia-Mugnozza, Włochy
Prof. dr Jean-Marc Guehl, Francja
Prof. dr Michael Köhl, Niemcy
Dr Harald Mauser, Austria
Prof. Lisa Sennerby Forsse, Szwecja
Prof. J. Bo Larsen, Dania, Przewodniczący Rady,

Prof. dr hab. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki, Polska.

 

 

Artur Sawicki, Zakład Informacji Naukowej IBL

---------

W imieniu Redakcji  "Lasu Polskiego" serdecznie Panu Profesorowi, przewodniczącemu naszej Rady Programowej, gratulujemy!

Redakcja