Spotkanie z przyrodą - Leśna edukacja najmłodszych

5 listopada 2012 08:52 2012 Wersja do druku

Poznańscy studenci leśnictwa ruszyli do... przedszkoli. „Spotkanie z przyrodą” – to tytuł cyklu lekcji o tematyce leśnej, jaki członkowie Sekcji Botanicznej Koła Leśników przygotowali dla najmłodszych. Od lutego do kwietnia odwiedzili 18 przedszkoli w Poznaniu i okolicach. Ich działania obejrzało blisko 800 maluchów.

W trakcie zajęć prowadzonych w atrakcyjnej dla dzieci formie rozmowy i konkursu, przedszkolaki oglądały eksponaty kilku gatunków zwierząt, mogły dotknąć gałązek, liści, nasion i szyszek wielu drzew i krzewów, a także posłuchać głosów zwierząt i sygnałów myśliwskich. Najmłodszym bardzo podobały się mundury leśników i malownicze kapelusze.
Podsumowaniem cyklu spotkań był konkurs plastyczny. Prace przedszkolaków można było oglądać na wystawie w budynku Collegium Cieszkowskich na terenie kampusu Wydziału Leśnego. Zwycięskie prace wybierało jury złożone z pracowników naukowych uczelni. Głosami studentów przyznano także nagrodę publiczności.
– Doświadczenie, jakie zdobyliśmy w pracy z dziećmi i świadomość, że nauka jednak poszła w las, jest dla nas najcenniejszą nagrodą – przyznaje Wojciech Borzyszkowski, jeden z organizatorów akcji.
W nowym roku akademickim studenci mają bardzo ambitne plany – z lekcjami o przyrodzie chcą trafić do jeszcze większej liczby przedszkoli i przedszkolaków oraz przygotować cykl pokazów dla uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych.

Red.