Nowy adres DGLP - Przeprowadzka na Grójecką 127

13 sierpnia 2013 12:22 2013 Wersja do druku

Dyrekcja Generalna LP szykuje się do wyprowadzki z siedziby przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., którą zajmowały przez cztery lata.


CZy nowoczesny biurowiec to zapowiedź większych zmian w LP? (Fot. UZ)

Jeszcze w ubiegłym roku LP chciały wybudować swoją siedzibę od zera – wówczas pojawiło
się ogłoszenie o poszukiwaniu działki pod budowę. Jednak ostatecznie zdecydowały się na zakup biurowca przy ul. Grójeckiej 127. To także warszawska dzielnica Ochota – ok. 1,5 km na południe od obecnej lokalizacji (dla jadących tramwajem od centrum miasta oznacza to trzy dodatkowe przystanki). Za szukaniem nowej siedziby zdaniem LP przemawiały m.in. zły stan techniczny obecnego budynku i zbyt mała liczba miejsc parkingowych. Poza tym budynek przy ul. Bitwy Warszawskiej należy do Instytutu Badawczego Leśnictwa. LP – uwzględniając także wynajem biur dla innych jednostek CILP, CKPŚ i ZILP, które również pomieści nowa siedziba – płaciły rocznie 2,5 mln zł czynszu.

Przyszła centrala LP ma pięć pięter, powierzchnię biurową 5320 m2 (całkowitą 7,4 tys. m2) i 184 miejsca parkingowe. Elewacja to mieszanka stali, kamienia i szkła. Budynek ukończono w 2002 roku. Ostatnim właścicielem była spółka należąca do ubezpieczyciela Aviva. LP zapłaciły za nieruchomość 62,64 mln zł brutto. Zakupu dokonano w ramach konkursu ofert. Przeprowadzkę 300 osób zaplanowano na koniec roku.