Sport leśników - Już tysiąc leśników-pingpongistów

15 stycznia 2014 16:32 2014 Wersja do druku

Nadleśnictwo Olecko (RDLP w Białymstoku) i Krajowa Sekcja Pracowników Leśnictw NSZZ „Solidarność” zorganizowały 16 listopada Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym.


Tym razem zmagania sportowe połączono ze szkoleniem dla pracowników. Jak zawsze głównym celem przyświecającym organizatorom było upowszechnianie wśród leśników kultury fizycznej. W Olecku stawiło się 67 amatorów ping-ponga z 14 regionalnych dyrekcji (z informacji organizatorów wynika, że już ok. tysiąca obecnych i byłych pracowników LP trenuje tę dyscyplinę sportu). Wraz z kolejnymi zawodami daje się zauważyć rosnącą formę zawodników. Zwyżkującą kondycję fizyczną potwierdził m.in. klub sportowy Darz Bór Karnieszewice, awansując do drugiej ligi tenisa stołowego.

Fot. A. Garackiewicz

W tegorocznych zmaganiach po laur mistrzowski w rozgrywkach indywidualnych sięgnął Andrzej Świerczek z Nadleśnictwa Karnieszewice (RDLP w Szczecinku). Tytuł wicemistrza przypadł Ryszardowi Kulakowi z Nadleśnictwa Międzylesie (RDLP we Wrocławiu), a 3. miejsce Romanowi Skrzekutowi z Nadleśnictwa Suwałki (RDLP w Białymstoku). Finałowa rozgrywka była bardzo emocjonująca – zawodnicy reprezentowali dwa odmienne style gry i żaden z nich nie odpuszczał, więc wymiana piłeczki trwała przez pięć emocjonujących setów.

Tradycyjnie rozegrano też konkurencje par i drużyn. W deblu triumfowali leśniczowie – zdobywca 3. miejsca w singlu Roman Skrzekut i jego partner Stanisław Gąsior z Nadleśnictwa Borki (RDLP w Białymstoku). Najlepszą drużynę stanowili Leszek Duda (Nadleśnictwo Złocieniec), Zbigniew Kuszlewicz, Sebastian Rosołowski i Andrzej Świerczek (Nadleśnictwo Karnieszewice) reprezentujący RDLP w Szczecinku. Drużyna zdobyła 237 pkt., pokonując tym samym zdobywców 2. miejsca o 32 pkt. Nie zabrakło konkurencji kadry kierowniczej – mistrzem Polski został Tomasz Czarnecki, naczelnik z RDLP w Toruniu. To właśnie na terenie dyrekcji toruńskiej odbędzie się w przyszłym roku kolejny turniej. Wyniki wszystkich rund na www.laspolski.net.pl.

Red.