Technikum w Mojej Woli - Pamiętają o dyrektorze

10 lutego 2014 14:06 2014 Wersja do druku

Choć Technikum Leśne w Mojej Woli zakończyło trwającą ćwierć wieku działalność w 1975 r., to wśród jego absolwentów (w sumie 1500 osób) pamięć lat szkolnych jest wyjątkowo żywa. Mimo że szkoły już nie ma, utrzymują więzi i spotykają się. 30 listopada 2013 r. zorganizowali spotkanie gratulacyjne z okazji jubileuszu 90-lecia ostatniego dyrektora szkoły – Zenona Adamczewskiego.


– Przeżyłem chwile głębokiego wzruszenia i radości oraz poczucie spełnienia jako leśnik i nauczyciel. Dziś dziękuję uczestnikom tego spotkania – moim kiedyś uczniom, współpracownikom i przyjaciołom spoza ścisłego kręgu Mojej Woli – mówi dyrektor Adamczewski.

W spotkaniu uczestniczyło 128 osób. Księża Krzysztof Guziołek i Leszek Grodziński, samorządowcy, w tym Andrzej Leraczyk reprezentujący władze Ostrowa Wielkopolskiego (szkoła znajdowała się właśnie na terenie powiatu ostrowskiego). Na jubileusz przybyli pszczelarze i kombatanci, ale przede wszystkim aż 90 absolwentów. Życzenia jubilatowi nadesłali dyrektorzy RDLP w Poznaniu i Łodzi, Piotr  Grygier i Edward Janusz.

Dyrektor Zenon Adamczewski w otoczeniu absolwentów rocznika 1969 (Fot. B. Golczak).

– Dziękuję wszystkim, którzy nadesłali na mój adres wszelkie życzenia. Szczególne podziękowanie składam wychowankom mojowolskiej Alma Mater, którzy przybyli na moją uroczystość. Dziękuję Annie i Bogdanowi Golczakom za inicjatywę, organizację i prowadzenie spotkania – wymieniał dyrektor Adamczewski. – Wszystkim Wam, Drodzy Przyjaciele, dziękuję za ogrom dobra zaistniałego 30 listopada 2013 r. w Sośniach. Polecam Was Wszystkich łasce Pana w rodzinnej modlitwie.

Red.