Rajd Leśników 2014 - Na Jantarowym Szlaku

13 maja 2014 12:42 2014 Wersja do druku

Znamy już szczegóły dotyczące tegorocznego Rajdu Leśnika. Obradująca w marcu Rada Krajowa ZLP w RP poza formalnościami dotyczącymi działania związku zajęła się także tą, nieco przyjemniejszą stroną życia leśnej braci. Tym razem rajd obędzie się pod hasłem „Na Jantarowym Szlaku”. Zaplanowano go na 11–13 września, a terenem wędrówek będzie RDLP w Gdańsku. Do połowy kwietnia udział w rajdzie zgłosiło ponad 1400 osób.                                    Fot. J. Szałata

Z racji na znaczne zróżnicowanie tras opłaty za uczestnictwo wahają się od 640 zł (trasa wyłącznie autokarowa) do 935 zł (trasy konno-autokarowe). Zakończenie rajdu odbędzie się uroczyście na zamku w Gniewie.

Będzie to już XXVI Rajd Leśnika. Tak się jednak składa, że na terenach gdańskiej dyrekcji LP impreza będzie gościła po raz pierwszy.

Osiem nadleśnictw przygotowało w sumie aż 49 tras! Będą one pokonywane autokarami, pieszo, kajakami, żeglugą, rowerami a nawet drezynami. Jedna z tras przygotowana została dla motocyklistów. Szlaki mają różny stopień trudności, zostały oznaczone kolorami. Rajd to okazja do dobrej zabawy, zwiedzania oraz spotkań z przyjaciółmi z najodleglejszych zakątków kraju.

W ub. roku rajdowiczów gościł Dolny Śląsk (na zdj.), w przyszłym roku rajd zawita na Mazowsze.

Red.