90-lecie LasówPaństwowych - Drzewo przed Sejmem

2 czerwca 2014 16:26 2014 Wersja do druku

Kolejny akcent obchodów 90-lecia Lasów Państwowych w Sejmie. 29 kwietnia marszałek Ewa Kopacz, w asyście leśników i ministra środowiska, zasadziła pamiątkowy buk.


26 marca w Sejmie odbyła się konferencja inaugurująca obchody 90-lecia Lasów Państwowych. To właśnie wówczas pojawiła się inicjatywa, by jubileusz utrwalić, sadząc drzewo na terenie sejmowym. Przypominając ten fakt, marszałek Kopacz powiedziała: – Mam nadzieję, że za kolejne 10 lat, w setną rocznicę powstania LP, nasi następcy będą sadzili kolejne drzewa

Towarzyszący jej minister środowiska chwalił natomiast LP jako dobrze zarządzaną organizację. – Przynoszą nam wszystkim chlubę i mają przyszłość przed sobą – podkreślił Maciej Grabowski.

Przy sadzeniu drzewa asystowali dyrektor generalny LP, który uzasadniał, że buk to ludowy symbol wytrwałości. – To niezwykle ważna symbolika dla Lasów i dla Sejmu w ich działalności.

Adamowi Wasiakowi towarzyszyli dyrektorzy RDLP w Łodzi Edward Janusz i w Warszawie Konrad Grzybowski oraz dyrektor CILP Mariusz Turczyk (na zdjęciu podtrzymuje buk razem z Ewą Kopacz). 

Fot. R. Zubkowicz

RaZ