XV Mistrzostwa Pracowników LP w Tenisie Stołowym - Za rok kolej na panie!

19 grudnia 2014 13:00 2014 Wersja do druku

O tym, że nie samą pracą człowiek żyje, wiedzą doskonale uczestnicy rozgrywanych co roku Mistrzostw Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym. 15. turniej gościł (13–15 listopada) na terenie Nadleśnictwa Lutówko (RDLP w Toruniu).

W hali sportowej Krajna Arena naprzeciw stołów stanęło 58 zawodników. Tytuł mistrza w singlu obronił triumfujący także przed rokiem Andrzej Świerczek (Nadleśnictwo Karnieszewice, RDLP w Szczecinku), a w deblu para Roman Skrzekut i Stanisław Gąsior (leśniczowie z nadleśnictw Suwałki i Borki, RDLP w Białymstoku). W klasyfikacji drużynowej laur pierwszeństwa także został obroniony przez załogę z RDLP w Szczecinku.


                    Fot. K. Gwiździel

Zmiany zaszły na podium kadry kierowniczej. Zwycięzcą został Piotr Niemiec, nadleśniczy Nadleśnictwa Bytnica (RDLP w Zielonej Górze).

Dla kibiców przygotowano stoiska prezentujące lasy Nadleśnictwa Lutówko i działalność toruńskiej dyrekcji regionalnej LP. Poza zawodami leśnicy uczestniczyli w szkoleniu nt. restytucji cisa.

W przyszłym roku gospodarzami mistrzostw będą leśnicy z Nadleśnictwa Lębork (RDLP w Gdańsku). Już dziś zapowiedziano zmiany w regulaminie zawodów. Poszerzono skład kadry kierowniczej do trzech reprezentantów z każdej regionalnej dyrekcji. W końcu do rywalizacji będą mogły stanąć też panie. W utworzonej kategorii kobiet każda z regionalnych dyrekcji może wystawić jedną uczestniczkę. „Las Polski” będzie trzymał kciuki za wszystkich!

UZ