Nadleśnictwo Zdroje - Mistrzowie narciarstwa alpejskiego

23 kwietnia 2015 11:00 2015 Wersja do druku

W Dniu Kobiet odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Leśników Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim. Podczas wręczenia nagród dyrektor Grzegorz Pietruńko zapowiedział, że wydarzenie ma szansę stać się początkiem cyklicznej imprezy.

Zainteresowanie zmaganiami przerosło oczekiwania organizatorów. Początkowo listy startowe miały być zamknięte na 70. zawodniku. To symboliczna liczba, jako że zawody zostały zorganizowane z okazji 70-lecia Lasów Państwowych na Dolnym Śląsku. Ostatecznie wystartowało prawie dwa razy tyle osób!

Na trasie stawili się nie tylko zawodnicy, ale i duża grupa osób towarzyszących sportowcom, a to z kolei pozwoliło na zorganizowanie prawdziwie rodzinnej biesiady narciarskiej. O atrakcje dla kibiców należycie zadbano – w trakcie zawodów mogli wziąć udział w wyścigach rodzinnych na workach z sianem, wystartować w biegu na rakietach śnieżnych, uczestniczyć w kuligu konnym, pojeździć na skuterze śnieżnym, sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy, pojeździć na dętkach i ślizgaczach czy wreszcie ulepić bałwana! Atrakcji było zatem co nie miara i każdy znalazł coś dla siebie.

  Fot. Arch. N. Zdroje (3)


W zawodach wystartowali przedstawiciele wielu jednostek wrocławskiej RDLP, a także PN Gór Stołowych, Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, firmy z branży drzewnej i innych instytucji.

Do slalomu giganta przystąpiło 135 zawodników (kobiet i mężczyzn). Zmagali się w klasyfikacji indywidualnej open, w podziale na grupy wiekowe. Najlepsi okazali się: w kategorii dzieci – Bartosz Torbus (zgłoszony przez Nadleśnictwo Szklarska Poręba), w kategorii młodzieży – Karol Laszewski (Nadleśnictwo Zdroje), w kategoriach kobiet – Dagmara Rybak (Nadleśnictwo Śnieżka) i Jolanta Bańdura (Nadleśnictwo Bardo Śląskie). Wśród panów brylowali Bartłomiej Wasileńczyk (LGB Kostrzyca) i Jędrzej Spyra (jednostka Straży Granicznej w Kłodzku). Spośród drużyn zgłoszonych do klasyfikacji zespołowej najlepsza okazała się grupa przedstawicieli Straży Granicznej z Kłodzka. Narciarze mogli przetestować swoje umiejętności również w zespołach rodzinnych, składających się z jednej osoby dorosłej i jednego dziecka. Zwycięzcom wręczono medale, puchary i nagrody rzeczowe.


Od rana aż do zachodu słońca rywalizacji towarzyszyła rodzinna atmosfera, muzyka i myśliwskie jadło. Na sukces złożyła się nie tylko ogromna praca organizatorów, ale i przychylność natury. W dniu zawodów w Zieleńcu panowały wspaniałe warunki śnieżne i piękna pogoda.

Małgorzata Bednarek