Technika leśne - Leśni poligloci

1 lipca 2015 14:52 2015 Wersja do druku

W Technikum Leśnym w Starościnie 20 marca odbył się I Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego Szkół Leśnych. Celem było nie tylko promowanie doskonalenia umiejętności językowych, ale też integrowanie społeczności szkół leśnych z całego kraju.Konkurs przeprowadzono pod patronatem Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach. Instytut udostępnił aulę oraz przygotował zadania konkursowe.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół w: Brynku, Goraju, Miliczu, Starościnie, Warcinie i Zagnańsku. Szkoły wystawiły po czterech uczniów (po dwie osoby w zależności od wybranego języka).

W indywidualnym konkursie języka niemieckiego najlepszy był Rafał Szawliński (Starościn), drugie miejsce zajęłaWiktoria Młynek (Brynek), trzecie wywalczył Maciej Kędzia (Milicz). W zawodach drużynowych z języka niemieckiego pierwsze miejsce przypadło uczniom ze Starościna, drugie drużynie z Brynka a trzecie z Goraja. W indywidualnym konkursie języka angielskiego prym wiódł Daniel Frączkowski (Brynek), na drugim miejscu uplasowała się Monika Deszcz (Starościn), trzecie ex aequo zajęliBłażej Bociek (Brynek) i Agata Prątnicka (Zagnańsk). W zawodach drużynowych pierwsze miejsce zajęli reprezentanci szkoły w Brynku, drugie przedstawiciele szkoły w Starościnie, trzecia lokata przypadła drużynie z Zagnańska.

Zawodom towarzyszyły zajęcia warsztatowe z języków obcych.

Duże zainteresowanie pierwszą edycją konkursu pozwala organizatorom mieć nadzieję, że w przyszłym roku chętnych do językowych zmagań będzie jeszcze więcej.

Nina Wojciechowska

Fot. Arch. TL w Starościnie