Technikum w Starościnie - Kobiety strzelają celniej

21 lipca 2015 11:50 2015 Wersja do druku

Od lat starościńscy adepci sztuki strzeleckiej mogą doskonalić umiejętności, korzystając ze szkolnej, profesjonalnie wyposażonej strzelnicy pneumatycznej i ucząc się od profesjonalistów w ramach szkolnej sekcji strzelectwa sportowego. To propozycja zarówno dla młodzieży zainteresowanej sportowymi emocjami, jak i możliwość doskonalenia celnego oka dla przyszłych myśliwych.

Ostatni weekend maja to z pewnością jedno z najbardziej wystrzałowych wydarzeń w życiu starościńskiej szkoły. Od piątku do niedzieli (29–31 maja) w technikum odbywały się V Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej.

Cykliczna impreza to zasługa przede wszystkim Ryszarda Woroszkiewicza – nauczyciela koordynującego pracę sztabu organizacyjnego oraz Stanisława Woronowicza, dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach, który jak co roku wspierał przygotowania cennymi radami.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się w sobotni poranek. Hołdując leśnym i myśliwskim tradycjom, uroczyste otwarcie imprezy uświetnił sygnalista TL w Starościnie. Udział w mistrzostwach wzięli uczniowie z pięciu szkół leśnych – TL w Miliczu, Tucholi, Białowieży, ZSL w Goraju oraz reprezentacja gospodarzy. Każda ze szkół wystawiła czteroosobowy zespół, w skład którego wchodziła minimum jedna reprezentantka płci pięknej. Uczestnicy mieli do dyspozycji broń pneumatyczną typu Bajkał 532.


                      Fot. M. Ciesielska

W kategorii opennajskuteczniejsze okazały się panie. Aż cztery najlepsze wyniki wywalczyły uczennice! Najwyższy wynik osiągnęła reprezentantka starościńskiego zespołu Monika Deszcz, która po czwartej, wyjątkowo udanej serii (89 pkt, co było rekordem zawodów), ugruntowała swoją pozycję liderki i zakończyła zawody z sumarycznym wynikiem 334 pkt. Na drugiej pozycji z wynikiem 320 pkt uplasowały się ex aeqo koleżanka z drużyny Paulina Przygoda oraz Oliwia Wiśniewska i Justyna Łukasiewicz z TL w Tucholi. Trzecie miejsce także przypadło szkole z Tucholi. Zdobyła je Katarzyna Krupa (310 pkt).

Gospodarzom nie udało się obronić zwycięskiego tytułu sprzed roku. Najlepiej w klasyfikacji drużynowej wypadła reprezentacja z Tucholi z wynikiem 1235 pkt. Druga lokata przypadła gospodarzom (1196 pkt), trzecia gościom z Białowieży (955 pkt).

Gratulujemy wyników i liczymy na powtórkę sportowych emocji w przyszłym roku.

Nina Wojciechowska