Wydział Lesny PB w Hajnówce - Na miarę światowych badań

18 grudnia 2015 12:46 2015 Wersja do druku

10 listopada uroczyście otwarto w Hajnówce Centrum Naukowo-Badawcze Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Parlamentu, władz samorządowych, nauki, studentów i pracowników uczelni.

– Zielone mundury na sali powodują, że nasze uroczystości są szczególne – powiedział o leśnikach dziekan wydziału prof. Sławomir Bakier. W budynku znajduje się sala seminaryjna na 50 osób i cztery nowocześnie wyposażone laboratoria. Obiekt kosztował 4,3 mln zł, a wyposażenie laboratoriów – kolejne ponad 4 mln zł. Inwestycja to część projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury naukowo-badawczej Politechniki Białostockiej”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007–13. Budynek ma1060,4 m2,kubaturę 4490 m3, wyposażony jest w  kolektory słoneczne i pompy ciepła oraz system wentylacji z rekuperatorem ciepła.


  Fot. Arch. Politechniki Białostockiej

Na Zamiejscowym Wydziale Leśnym w Hajnówce kształci się obecnie 220 studentów. Na pierwszym roku studiuje 23 studentów stacjonarnych i 35 niestacjonarnych.

Red.