Fundacja Pomoc Leśnikom - 2 mln 900 tys. zł przez 15 lat

6 kwietnia 2016 11:09 2016 Wersja do druku

14 marca w siedzibie Nadleśnictwa Rymanów odbyło się posiedzenie Rady i Zarządu Fundacji Pomoc Leśnikom. W spotkaniu uczestniczyła Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie.

Sprawozdanie z działalności finansowej za rok 2015 przedstawił Jan Kruba, prezes zarządu. Działająca od 2001 r. Fundacja w ciągu minionych 15 lat udzieliła wsparcia w leczeniu 752 osobom i 41 osobom w sytuacjach losowych typu pożar czy powódź. W ub. roku Fundacja na różne formy pomocy przeznaczyła kwotę 364 tys. zł. Trafiła ona do 80 leśnych rodzin. Wnioski rozpatrzone pozytywnie dotyczyły w większości wydatków związanych z prowadzeniem leczenia.

Łączna kwota, która w ciągu 15 lat działalności trafiła do potrzebujących, to 2 mln 900tys.zł – zaznacza dyrektor Grażyna Zagrobelna, która była inicjatorką powstania Fundacji. – Wielka jest wciąż gotowość Braci Leśnej do niesienia pomocy, choć w ostatnich latach wydatki Fundacji na cele statutowe są wyższe niż wpływy, co obrazuje skalę ludzkich nieszczęść. Dlatego zwracam się z apelem do leśników i nadleśnictw o dokonywanie darowizn, o zadysponowanie swojego jednego procenta podatku na cele Fundacji. Macie Państwo pewność, że całość tej kwoty zostanie skierowana do potrzebujących, bowiem organy naszej Fundacji działają społecznie, nie zatrudniając pracowników. W imieniu Rady i Zarządu Fundacji dziękuję też nadleśnictwom z całej Polski za odpowiedź na ubiegłoroczny apel i przekazane środki, które w 2015 r. stanowiły główne przychody Fundacji.

Zasady udzielania pomocy dostępne są na: www.krosno.lasy.gov.pl w zakładce Fundacja Pomoc Leśnikom. Składając roczne zeznanie podatkowe, można przekazać 1% swego podatku dochodowego na rzecz Fundacji Pomoc Leśnikom w Krośnie, podając w PIT nr KRS Fundacji: 0000040564.

Edward Marszałek