Związek Leśników Polskich w RP - Stypendia wręczone

8 czerwca 2016 10:55 2016 Wersja do druku

Związek Leśników Polskich w RP po raz drugi przyznał stypendia dla uczniów techników leśnych.Wręczono je uroczyście wyróżniającym się uczniom 11 szkół leśnych podległych Ministrowi Środowiska podczas zakończenia roku szkolnego ostatnich klas 29 kwietnia i 6 maja.


Na finansowe uhonorowanie mogli liczyć najzdolniejsi i najbardziej wytrwali abiturienci. Stypendia trafiły do 27 absolwentów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce z przedmiotów zawodowych w ciągu czterech lat kształcenia.


January Szajda, przewodniczący ZLP w RP Regionu Pomorskiego w Toruniu, wręcza dyplomy absolwentkom TL w Tucholi Adriannie Placie (w środku) i Aleksandrze Gussmann

Fot. Arch. ZLP w RP

Łącznie ZLP w RP przeznaczył na ten cel 16,5 tys. zł. Każda ze szkół otrzymała 1500 zł bezpośrednio na wskazane przez siebie konto bankowe. Dodatkowo Rada Okręgu Pomorskiego ZLP w Toruniu zasponsorowała jeszcze jedno stypendium o wartości 500 zł.

Mam nadzieję, że stypendia ufundowane przez Związek Leśników Polskich w RP będą nie tylko nagrodą za najlepsze wyniki w nauce, ale przede wszystkim motywacją do pogłębiania wiedzy z zakresu leśnictwa– podkreślił Bronisław Sasin, przewodniczący Związku.

Lista nagrodzonych uczniów dostępna jest na stronie internetowej ZLP w RP.

Red.