Nadleśnictwo Spychowo - "Leśna Brać" znów na topie

27 września 2016 11:57 2016 Wersja do druku

XII Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego znów przyciągnął do Spychowa rzesze miłośników dźwięków rogów. 13 sierpnia w położonym nad brzegiem jeziora amfiteatrze wyłoniono najlepszych leśnych trębaczy. A konkurencja była niemała – w cieszącym się od lat dużą popularnością konkursie wystartowało 150 sygnalistów grających zarówno w 20 zespołach, jak i solo.


Zacięta, trwająca dwa dni rywalizacja wyłoniła zwycięzców – w kategorii muzyki myśliwskiej Zespół Trębaczy Leśnych „Bór” ze Szczecinka, a w kategorii sygnałów myśliwskich „Leśna Brać”, kolektywu z nadleśnictw Spychowo i Strzałowo. Solo najlepszy okazał się szef „Leśnej Braci” Adam Jażdżewski.

„Leśna Brać” nie tylko powtórzyła ubiegłoroczny sukces, ale też przypieczętowała swój wysoki poziom, udowodniony zdobytym w maju Rogiem Wojskiego i zwyciestwem w czerwcu w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w warszawskim Wilanowie. Wszystko wskazuje na to, że jesienią będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Czechach.


Najmłodsi uczestnicy już dziś szlifują warsztat, by za kilka lat triumfować w spychowskim konkursie
Fot. P. Ulewicz

Zmaganiom konkursowym towarzyszyły m.in. tradycyjna licytacja obrazów i spływ kajakowy. Turyści odwiedzający tereny Nadleśnictwa Spychowo chętnie zaglądali na przygotowane stoiska edukacyjne i rękodzielnicze.

UZ