RDLP w Katowicach - Wyjątkowe pożegnanie wyjątkowego człowieka

14 grudnia 2016 11:23 2016 Wersja do druku

Po ponad 40 latach pracy w strukturach Lasów Państwowych grono leśnych emerytów zasilił Kazimierz Szabla, do niedawna dyrektor RDLP w Katowicach. Z tej okazji podczas uroczystej narady (18 października), poza podsumowaniem dorobku i symbolicznym pożegnaniem, nastąpiło przekazanie dyrektorskich sterów Wiesławowi Kucharskiemu.


Galę w Pałacu Kultury Zagłębia swą obecnością uświetniły nie tylko władze LP, w postaci dyrektora generalnego Konrada Tomaszewskiego wraz z dwoma zastępcami – Andrzejem Borowskim i Krzysztofem Janeczko, ale też kierownictwo resortu środowiska w osobie ministra Jana Szyszko, a także jego poprzedników – Czesława Ślęzaka i Jerzego Swatonia. Nie zabrakło także przedstawicieli Sejmu, władz lokalnych oraz służb mundurowych i przedstawicieli duchowieństwa.

Dyrektor Tomaszewski podkreślał, że pożegnanie nie ma charakteru definitywnego, a zamyka pewien rozdział w karierze Kazimierza Szabli. – Największą wartością Lasów Państwowych są ludzie, a wkład dyrektora w budowę wielkości tej firmy jest niepodważalny.

Potwierdzeniem tych słów było wręczenie ustępującemu dyrektorowi najwyższego odznaczenia branżowego, jakim jest Kordelas Leśnika Polskiego. Diamentowy, przyznany dopiero po raz trzeci w historii LP.

Niezwykłość osoby byłego dyrektora RDLP w Katowicach podkreślali wszyscy, jednak najpełniej zrobili to przedstawiciele jego rodzimej dyrekcji, mówiąc, że z pewnością „pozostanie on na kartach leśnej historii”.

Nowo powołany dyrektor Wiesław Kucharski, który obejmuje jedną z największych (41 jednostek), ale i też najbardziej skomplikowanych dyrekcji, w swym wystąpieniu inauguracyjnym podkreślił, że gorąco liczy na pomoc i wsparcie tak pracowników, jak i poprzednika.

BSZ