XXI Bieg Piastów - Leśnicy na Polanie Jakuszyckiej

2 maja 2017 11:27 2017 Wersja do druku

Leśnicy, m.in. z MSPL NSZZ „Solidarność” przy RDLP we Wrocławiu, wystartowali w Biegu Piastów (5 marca), który co roku odbywa się na Polanie Jakuszyckiej. Bieg był znakomitą okazją nie tylko do narciarskiej rywalizacji, ale także do spotkania leśników z całego kraju – w tym leśnych związkowców.


Leśny Bieg Piastów cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczestników, którzy często przybywają z całymi rodzinami leśnymi, tworząc niezapomnianą atmosferę spotkań. Wśród uczestników biegu byli m.in. Piotr Lutyk, członek Prezydium Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, reprezentujący RDLP w Warszawie, oraz Grzegorz Kmiecik z Nadleśnictwa Bystrzyca Kłodzka, rekordziści w liczbie startów w Biegu Piastów.


Fot. Arch. organizatorów

O puchary dyrektora generalnego LP, dyrektora RDLP we Wrocławiu oraz przewodniczącego MSPL NSZZ „Solidarność” przy RDLP we Wrocławiu rywalizowali leśnicy z całej Polski. W kategorii kobiet pierwsze miejsca zdobywała Anna Kulik z Nadleśnictwa Świeradów, natomiast w kategorii mężczyzn – Piotr Michałek z ZUL Jaworzynka oraz Sylwester Tomaszewicz z Nadleśnictwa Lądek Zdrój. Puchary dla najwytrwalszego uczestnika biegu oraz najliczniejszej drużyny ufundowała Międzyregionalna Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” przy RDLP we Wrocławiu, a przewodniczący leśnej Solidarności Adam Krakiewicz wręczył puchary Piotrowi Szczygłowi i drużynie z Nadleśnictwa Świeradów.

W tym roku dla wielu uczestników największym wyróżnieniem i atrakcją była możliwość wspólnego biegu z Justyną Kowalczyk, naszą mistrzynią olimpijską. Puchary wręczyli zastępca dyrektora generalnego LP Tomasz Zawiła-Niedźwiecki, dyrektor RDLP we Wrocławiu Adam Płaksej oraz przewodniczący MSPL NSZZ „Solidarność” przy RDLP we Wrocławiu Adam Krakiewicz. 

Marek Matus