Nadleśnictwo Baligród i Cisna - Zawody Tropem Wilka i Rowerów Kilka

12 lutego 2018 15:15 2018 Wersja do druku

Frekwencji, jaka towarzyszyła IV edycji zawodów, chyba nikt się nie spodziewał. Tegoroczna odsłona zawodów odbyła się u podnóża góry Smerek. Widok tego bieszczadzkiego szczytu podziwiali uczestnicy na 10 km trasie zawodów, a juniorzy tylko na 3 km, co i tak było dla nich nie lada wyzwaniem.

Imprezę otworzyli nadleśniczowie Wojciech Głuszko z Baligrodu i Władysław Chmurski z Cisnej. Patronat honorowy nad zawodami objęła dyrektor RDLP w Krośnie Grażyna Zagrobelna. 
Oprócz urokliwej trasy leśnicy przygotowali masę niespodzianek. Zabawy dla dzieci, pokaz ratownictwa GOPR, pyszne jedzenie i mnóstwo nagród sprawiły, że zawody zamieniły się w pełen radości rodzinny piknik. Tradycyjnie już najszybsi w poszczególnych kategoriach otrzymali jedynie nagrody symboliczne, ponieważ każdy, kto włożył trud w pokonanie trasy, jest zwycięzcą. Wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane bardzo atrakcyjne nagrody, m.in. rower górski o wartości ok. 2000 zł.
Zwyczajowo leśnicy przyznali nagrody specjalne, czyli złoty osprzęt rowerowy. Złota szprycha dla najatrakcyjniejszej uczestniczki czy złoty widelec dla pierwszego przy garach wywołały salwy śmiechu. Na koniec leśnicy z Cisnej przekazali kolegom z Baligrodu, jako organizatorom V edycji zawodów, złotą kierownicę. 
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Daria Zielonka i Kamil Łuszcz (kat. szkoły podstawowe), Paulina Kłak i Gniewomir Bryk (gimnazjum) oraz Natalia Dubaj i Mateusz Wawrzyński (open). Pani Natalia dwukrotnie stawała na najwyższym podium, ponieważ wraz z Piotrem Szczygłem wygrała również wewnętrzną klasyfikację leśników. 
Mateusz Świerczyński