"Nowe" nadleśnictwo w Szczecinku - Biuro zamiast garaży

13 lutego 2018 15:19 2018 Wersja do druku

Nadleśnictwo Szczecinek od 20 listopada ma nowo wybudowaną siedzibę, która mieści się przy ul. Polnej 22. Budynek biurowy o powierzchni użytkowej 980 m2, dwukondygnacyjny z technicznym poddaszem użytkowym, został wykonany w technologii tradycyjnej, z dachem dwuspadowym krytym dachówką ceramiczną. Poza biurowcem, gdzie na co dzień, jak mówi nadleśniczy Janusz Rautszko, pracuje 25 osób, na działce, która niegdyś była placem warsztatowym z garażami, znajduje się także budynek garażowo-magazynowy, 36 miejsc parkingowych (w tym dwa dla niepełnosprawnych) i maszt antenowy o wysokości 28 m.

Poza częścią biurową, klimatyzowaną i jeszcze pachnącą nowością, na piętrze ulokowano w pełni wyposażoną salę narad, która ma m.in. służyć spotkaniom pracowników. Oczywiście nie mogło zabraknąć znaku rozpoznawczego nowo powstałych siedzib nadleśnictw – klimatycznie podświetlonego logotypu i nazwy jednostki na ścianie frontowej. Budowa trwała od lutego 2016 r., a jej koszt wyniósł 4,5 mln zł.


Jednak nadleśnictwo to nie tylko budynek – to przede wszystkim ludzie, którzy w nim pracują. Niektórzy, jak choćby sekretarz Tadeusz Krajewski, w poprzednim budynku przepracowali wiele lat: – Spędziłem w nim przeszło 35 lat. Nowy budynek jest na pewno wygodniejszy i bardziej komfortowy zarówno dla nas, jak i dla interesantów. Ale po tylu latach człowiek jakoś się z tym starym zżył. Kiedyś była w nim przychodnia, Zakład Ochrony Lasu, my…

Co wobec tego ze starą siedzibą? Jeszcze nie wiadomo. Być może zostanie sprzedana albo Lasy znajdą dlań inne zastosowanie.

Szkoda tylko, że nowa siedziba oddaliła się od jeziora i parku. Zawsze można się było tam wyrwać, by przy szumie fal i śpiewie ptaków spożyć drugie śniadanie… 

BSz