Rajd Leśników - Jubileuszowa trzydziestka

16 marca 2018 11:44 2018 Wersja do druku

24 trasy i 2 tys. miejsc przygotowali dla uczestników XXX Ogólnopolskiego Rajdu Leśników organizatorzy: RDLP w Łodzi i Związek Leśników Polskich w RP. Jubileuszowa edycja rajdu pod hasłem „Na pokładzie przygody” odbędzie się od 30 sierpnia do 1 września.


26 lutego rusza nowy system rejestracji uczestników na stronie internetowej www.rajd2018.lodz.lasy.gov.pl (również opisy tras i regulamin imprezy). W rajdowej ofercie znalazły się trasy m.in. autokarowo-kajakowe, autokarowo-piesze, motocyklowo-autokarowo-kajakowe, autokarowo-rekreacyjne, autokarowo-pieszo-kajakowe, kajakowo-pieszo-rowerowe, a nawet trasa pieszo-tramwajowa.

Uczestnicy z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. Szlaki są zróżnicowane i dostosowane do potrzeb uczestników, obejmują zarówno tereny leśne, rejony Wisły, jak i zwiedzanie łódzkich zabytków i fortyfikacji. Drużyny będą miały szansę poznać zarówno atrakcje przyrodnicze, jak i kulturowe oraz historyczne. Odwiedzą ziemię sieradzką, wieluńską, Spałę, Dolinę Rawki i ziemię łowicką. Ceny tras wahają się od 820 do 995 zł za osobę. Zakończenie rajdu odbędzie się w południe 1 września w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. 

S.