Nadleśnictwo Spychowo (RDLP w Olsztynie) - BHP i współzawodnictwo

28 marca 2018 08:52 2018 Wersja do druku

IX edycja „Święta Drwala”, czyli zorganizowanej przez nadleśnictwo we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami leśnymi imprezy promującej BHP przy pozyskaniu drewna, odbyła się 23 lutego.


W rozegranych podczas wydarzenia zawodach o „Złotą Siekierę” nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo konkurowali ze sobą pracownicy działających na terenie nadleśnictwa zuli. Mierzyli się zarówno w klasyfikacji zakładowej, jak i indywidualnie, walcząc o tytuł najbezpieczniej pracującego drwala.


Fot. SLV.

Pilarze musieli wykazać się sprawnością w: przerzynce precyzyjnej i kombinowanej, zmianie łańcucha tnącego na czas, okrzesywaniu i oczywiście ścince. Czas umilały kibicom przygotowane dla nich dodatkowo atrakcje z nagrodami i pokaz zrywki nasiębiernej w wykonaniu Kamila Kaczyńskiego – wicemistrza świata operatorów forwarderów.

W klasyfikacji zakładowej zwyciężył zul „Żubr”, którego pracownicy zdobyli łącznie 3666 pkt. Na szczycie podium stanął Wiesław Myślak z wynikiem 1341 pkt. Drugie miejsce przypadło Sylwestrowi Jurczykowi (1307 pkt), a ostatni stopień podium zdobył Rafał Szmigiel (1224 pkt).

SLV.