RDLP w Katowicach i Krośnie - Pracodawcy przyjaźni pracownikom

4 kwietnia 2018 10:06 2018 Wersja do druku

Regionalne dyrekcje Lasów Państwowych w Katowicach i Krośnie znalazły się w gronie 27 firm, przedsiębiorstw i instytucji w Polsce nagrodzonych w prestiżowej X jubileuszowej edycji konkursu „Pracodawca przyjazny pracownikom”. Odbywa się on pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy, a organizatorem jest NSZZ „Solidarność”.

Konkurs nagradza certyfikatem pracodawców, którzy stosują propracownicze praktyki. Ich kandydatury są proponowane przez organizacje związkowe „Solidarności”.


Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 26 lutego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. – Sprawy pracownicze to niezwykle ważny element budowania nowoczesnego państwa, bezpiecznego dla pracowników – mówił podczas uroczystości prezydent Duda. Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie, i Wiesław Kucharski, dyrektor RDLP w Katowicach, podkreślili, że certyfikat jest ukoronowaniem działań ich oraz współpracowników w kierunku m.in. lepszych gwarancji bezpieczeństwa pracy, przestrzegania prawa pracy, swobody działania związków zawodowych i stabilności zatrudnienia.

W uroczystości oprócz laureatów wzięli udział m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, rządu, a także Andrzej Konieczny, dyrektor generalny LP oraz inspektorzy pracy, członkowie KK NSZZ „Solidarność”.

Pierwszy konkurs „Pracodawca przyjazny pracownikom” odbył się w 2008 roku. W ciągu 10 lat nagrodzono 163 pracodawców.

Jacek Derek