Film animowany o Włodzimierzu Korsaku - Upamiętnili przyrodnika

4 kwietnia 2018 10:20 2018 Wersja do druku

Uczennice ZSO nr 3 w Gorzowie Wielkopolskim, działające w ramach Pracowni Filmoteki Szkolnej, stworzyły film animowany „Z Korsakiem przez las”. Nad jego powstawaniem czuwała Małgorzata Miszczak, opiekun koła filmowego.

Premierę upamiętniającą przyrodnika, podróżnika, poetę, autora książek przyrodniczych i leśnika zorganizowało Nadleśnictwo Kłodawa (RDLP w Szczecinie) w Izbie Pamięci Włodzimierza Korsaka. Poza leśnikami i młodzieżą na premierze były obecne wnuki bohatera filmu – Helena Skonieczka iEugeniusz Dobaczewski.

 


Fot. K. Grześkowiak

Film przypadł do gustu dzieciom, które stanowią jego grupę docelową. Z kolei dorośli byli pod wrażeniem pracy młodych artystów. Zrealizowane techniką animacji poklatkowej dzieło przedstawia młode lata Włodzimierza Korsaka i rodzącą się od najmłodszych lat pasję do przyrody. Uczniowie podjęli próbę pokazania, jakim człowiekiem był na co dzień przyrodnik.


Nadleśniczy Tomasz Kalembkiewicz wręczył młodym twórcom upominki i pamiątkowe dyplomy z gratulacjami. Na zakończenie uroczystej premiery goście mogli obejrzeć zgromadzone w Izbie Pamięci zbiory pamiątek poświęconych życiu i twórczości bohatera filmu. Kolekcja wzbogaciła się tego dnia o przekazane nadleśniczemu przez Eugeniusza Dobaczewskiego skórzaną kurtkę i kubek, który towarzyszył Korsakowi w wyprawach. Ośmiominutowy film można obejrzeć w serwisie YouTube.

SLV.