Technika leśne - Jubileuszowy zjazd w Mojej Woli

28 czerwca 2018 08:58 2018 Wersja do druku

25 maja na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Biały Daniel” w Sośniach (pow. Ostrów Wielkopolski) odbył się jubileuszowy 50. zjazd absolwentów rocznika 1968 Technikum Leśnego w Mojej Woli. Rocznica ta to kolejna karta przywołująca wspomnienia o nieistniejącym już technikum leśnym, którego absolwenci po latach pracy w LP w możliwie licznym gronie stawili się, by wskrzesić wspomnienia z okresu nauki i przygotowania do zawodu leśnika.


Przed uroczystym spotkaniem absolwenci na cmentarzu w Sośniach odwiedzili groby profesorów i absolwentów technikum. Obelisk mojowolski, upamiętniający istnienie technikum leśnego w latach 1951–75, skupił jubilatów i gości, a dźwięki rogów myśliwskich zainaugurowały zjazd. Wśród gości znaleźli się Bogumiła Junik, Stanisław Pusiak – kierownik internatu, wychowawca oraz mojowolscy absolwenci innych roczników. Po powitaniu uczestników ponownie uczczono pamięć tych z grona pedagogów i absolwentów, którzy odeszli na zawsze.

Podczas uroczystego obiadu wzniesiono toast akcentujący znaczenie i miejsce jubileuszu. Po 50 latach od matury uzbierało się wiele ciekawych doznań i przeżyć. Wspomnienia te zostały wzbogacone albumami DVD, okolicznościowymi „świadectwami dojrzałości” oraz kartami jubileuszowymi, które zostały wręczone uczestnikom zjazdu. Biesiadę urozmaicały piosenki zebrane w specjalnie wydanym „Śpiewniku mojowolskim”. Zespół sygnalistów „Echo Wandy” przy nadleśnictwach Antonin, Kalisz i Przedborów (RDLP w Poznaniu) uświetniał podniosłe chwile uroczystego zjazdu.

Maciej Kucharski