Technika leśne - Mistrzostwa szczypiornistów

13 maja 2019 09:16 2019 Wersja do druku

Duch sportowej rywalizacji zagościł 15–16 marca w starościńskim technikum leśnym, gdzie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w piłce ręcznej chłopców. Patronat nad imprezą objęli nadleśniczy Nadleśnictwa Rzepin (RDLP w Szczecinie) oraz burmistrz Rzepina. Do zawodów przystąpiło pięć szkół leśnych, a rozgrywki odbywały się w hali widowiskowo-sportowej w Rzepinie w systemie grupowym „każdy z każdym”.

Wyznacznikiem mistrzostw była sportowa atmosfera i zacięta rywalizacja, potęgująca doping wśród kibiców. Po dwóch dniach rozgrywek na szczycie podium stanęli reprezentanci ZSL w Goraju, za nimi zaś kolejno uplasowali się uczniowie z Zagnańska i gospodarze. Tuż za podium znaleźli się przyszli leśnicy z Warcina, a klasyfikację zamknęło Technikum Leśne w Białowieży.

Fot. Nikola Pietrzykowska

W kategoriach indywidualnych najwszechstronniejszym zawodnikiem został Miłosz Radziukiewicz ze Starościna, najcelniejszym strzelcemHubert Więckowski z Zagnańska, a najlepszym bramkarzem Kajetan Mazur z Goraja.

Zwieńczeniem imprezy było uroczyste podsumowanie oraz zamknięcie mistrzostw. Zwycięskie drużyny, ich zawodnicy i opiekunowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharami.

Damian Utracki
Technikum Leśne w Starościnie