Nadleśnictwo Jabłonna - Ludzie dla lasu

13 maja 2019 09:50 2019 Wersja do druku

Pod czujnym okiem nadleśniczego Nadleśnictwa Jabłonna Stefana Traczyka samorządowcy i mieszkańcy okolic podwarszawskiego Pomiechówka włączyli się w akcję wspólnego odnowienia lasu. 4 tys. sadzonek sosny kontenerowej, posadzonych 12 kwietnia na zrębie sanitarnym, wzmocni związek ludzi z lasem i przyrodą.

Pod czujnym okiem Stefana Traczyka (z tyłu) las sadzą (od lewej): Kamil Kobyliński ze stowarzyszenia "Dumni z Polski", europoseł Ryszard Czarnecki, działaczka samorządowa z Legionowa Agnieszka Kobylińska, przewodniczący Rady Gminy Nasielsk Jerzy Lubieniecki i kierowniczka Wydziału Ochrony Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich w UM w Nasielsku Jadwiga Szymańska

Fot. Jakub Słowik

To nie jest tak, że Lasy Państwowe nie mają sił i środków, żeby sadzić las, zwyczajnie chcemy pokazać, że potrafimy współpracować ze społeczeństwem. Dzisiejsze wydarzenie nie ma nic wspólnego z czynem społecznym, ważne, by się spotkać i byśmy pokazali, że lasów w Polsce przybywa i są pod dobrą opieką leśników – przekonywał gospodarz.

To spotkanie udowadnia istnienie symbiozy między światem leśników a samorządami i społecznością lokalną. Te dwa światy są skazane na współpracę – dodał europoseł Ryszard Czarnecki.

SLV.