Promocja zawodu drwala - Wióry na antenie

31 stycznia 2020 11:52 2020 Wersja do druku

Świadkami niecodziennego pokazu siły stali się widzowie emitowanego w telewizji TVN programu „Mam talent”. W odcinku z 8 września przed publicznością i jury swoje umiejętności zaprezentował Team Timber – ekipa drwali w składzie: Jacek Groenwald, Michał Dubicki, Marcin Darga i Krzysztof Majewski.

Zespół strażaków-ochotników, znanych m.in. z udziału w międzynarodowych zawodach Stihl Timbersports, zaprezentował konkurencje rozgrywane w ramach sztafety zawodów: przerzynka drewna pilarką spalinową, piłą ręczną, przerąbanie w poprzek pniaka w pozycji stojącej i na nim. Z zadaniami uporali się w nieco ponad minutę, co zamurowało publiczność, chociaż trzeba pamiętać, że na zawodach to samo robią w nieco ponad 50 s, a rekord świata to 45 s.


Swoich sił w cięciu drewna piłą ręczną mogli spróbować także jurorzy. Z piłami walczyli dzielnie aktorka Małgorzata Foremniak i choreograf Agustin Egurrola, wywołując zachwyt wśród publiczności. To doświadczenie z pewnością pomogło im w jednogłośnym pomyślnym ocenieniu występu drwali. – Po 12 latach wreszcie doczekałam się rżnięcia w „Mam talent” – skwitowała żartobliwie przewodnicząca jury, piosenkarka Agnieszka Chylińska. Otrzymując trzy razy „tak”, reprezentująca Polskę w Europie i na świecie ekipa zakwalifikowała się do następnego etapu programu. A droga do niego nie była łatwa – na swoje 5 min na antenie musieli czekać od maja, kiedy wzięli udział w castingu w Poznaniu, mając nadzieję zainteresować dyscypliną jak najwięcej osób.

Kolejna runda programu była rozgrywana już na żywo. Drwale zaprezentowali się 17 listopada w najlepszym czasie antenowym. Niestety, choć występ był udany, panowie po głosowaniu publiczności odpadli (choć nie jako ostatni) z dalszych etapów programu.

SLV.