Działalność społeczna - Bożonarodzeniowa aktywność leśników

31 stycznia 2020 11:55 2020 Wersja do druku

Przedświąteczny czas to okres wzmożonej pracy charytatywnej i społecznej. Z tej działalności od lat nie wyłamują się także leśnicy, którzy w całej Polsce licznie dołączyli do różnych dobroczynnych zajęć. Do klasyki przeszła już Szlachetna Paczka. Po raz drugi w akcji wzięło udział np. Nadleśnictwo Zwierzyniec (RDLP w Lublinie), które przygotowało wigilijne prezenty dla dwóch potrzebujących rodzin z dziećmi, a nawet nowe łóżko dla trzeciej.

Pakowanie Szlachetnej Paczki w Nadleśnictwie Dwukoły (RDLP w Olsztynie)
Fot. arch. RDLP w Olsztynie

Leśnicy obdarowali rodziny dziesiątkami potrzebnych rzeczy. Podobną dobroć serca okazali też ich koledzy z nadleśnictw Biała Podlaska i Chotyłów. W przygotowanie paczek od Nadleśnictwa Międzychód (RDLP w Szczecinie) włączyli się również przedsiębiorcy z zakładów usług leśnych. Pomoc ma różny wymiar – np. dzięki zrzutce pracowników Nadleśnictwa Sieraków (RDLP w Szczecinie) potrzebującej rodzinie zakupiono opał. Wsparcie krośnieńskiego Nadleśnictwa Oleszyce trafiło z kolei do podopiecznych domu pomocy społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Wielkich Oczach oraz Domu Dziecka w Nowej Grobli. Dzieciaki cieszyły się nie tylko z paczek, ale też z prawdziwej leśnej choinki.

Inną formą społecznej, przedświątecznej aktywności są też akcje krwiodawstwa. Leśnicy zachęcali do tego innych jakże niezbędnym w święta podarunkiem – żywą choinką. Na taki dodatek do dobrego uczynku mogli w tym roku liczyć krwiodawcy w różnych częściach kraju, m.in w Katowicach czy w Białymstoku. 

SLV.