EKOfestiwal w Lubaczowie!

24 września 2020 15:14 2020 Wersja do druku

Już 2 października 2020 r. Rynek Miejski w Lubaczowie kolejny raz zazieleni się od sadzonek drzew i wypełni wystawcami promującymi EKO styl życia oraz przede wszystkim przedszkolakami i uczniami lubaczowskich szkół, a to za sprawą,,EKOfestiwalu – Razem dla Ziemi i Ludzi”.


Organizatorzy: Starosta Lubaczowski oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne "Roztocze Wschodnie” – poprzez warsztaty, konkursy, gry, quizy oraz prelekcje popularnonaukowe kolejny raz chcą edukować młodszych i starszych mieszkańców powiatu w tematyce ochrony przyrody, obowiązku segregacji odpadów, zakazów związanych z paleniem śmieci, szkodliwości dla zdrowia zanieczyszczeń powietrza czy znaczenia pszczół dla środowiska i gospodarki człowieka.

 

Już od godz. 8.30 na uczestników będą czekały atrakcje takie jak: interaktywny spektakl ekologiczny oraz eko-zabawy ikonkursy, turniej wiedzy ekologicznej, plenerowe laboratorium badawcze, „speed carving” – rzeźbienie w drewnie piłą mechaniczną, czytanie bajek, kreatywne zajęcia dla najmłodszych – GEOart.

EKOfestiwal to także szereg innowacyjnych bloków edukacyjnych, które przybliżają m.in. geologię, historię planety czy apiterapię (leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi). Dodatkowo organizatorzy zainicjują powiatową kampanię „Drzewko za surowce”, przekazując kilka tysięcy sztuk sadzonek w zamian za posegregowane surowce i będą zachęcać starszych uczestników do wymiany źródeł ciepła, które nie spełniają norm V klasy emisji spalin oraz warunków ekoprojektu. Szczegóły na stronie: www.powiatlubaczowski.pl

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.