Las-Expo 2023 – potężne maszyny w akcji!

6 marca 2023 07:21 2023 Wersja do druku

Wielkie pojazdy do załadunku i transportu drewna, najnowocześniejsze traki, rębaki i rozdrabniacze, nowoczesne pilarki do prac specjalistycznych i przydomowych, a także sadzonki to tylko namiastka XXII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo, które odbędą się od 17 do 19 marca 2023 roku, zapowiadają się niezwykle okazale i różnorodnie.


 

Las-Expo już od 22 lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego rynku drzewnego. Zapewniając odwiedzającym nie tylko prezentację maszyn i narzędzi, lecz także pokazy ich pracy i możliwości.

Na zwiedzających czeka wiele atrakcji, m.in. przegląd najnowocześniejszych maszyn i technologii usprawniających codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnychPod patronatem

Rokrocznie znaczenie targów docenia dyrektor generalny Lasów Państwowych, obejmując je patronatem honorowym. Instytucja LP przygotowuje też własne stoisko. – Specjaliści będą promować wielofunkcyjną i zrównoważoną gospodarkę leśną oraz płynące z niej korzyści dla społeczeństwa, gospodarki i przyrody. Tematem przewodnim będzie 20-lecie prowadzenia zorganizowanej, planowej edukacji leśnej społeczeństwa przez Lasy Państwowe – przekazuje Edyta Nowicka z RDLP w Radomiu. Tradycją stało się również to, że Las-Expo oraz odbywające się jednocześnie Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech rozpoczynają się występem Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, co jeszcze bardziej podkreśla udział LP w tych wydarzeniach.

Pojazdy i maszyny na Las-Expo 

W Targach Kielce na zwiedzających czeka wiele atrakcji, m.in. przegląd najnowocześniejszych maszyn i technologii usprawniających codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych. Wiele urządzeń będzie pracowało „na żywo”. Zobaczymy traki wyprodukowane przez przedsiębiorstwa Wood-Mizer i Inter-Bis, pilarki taśmowe i tarczowe firmy Wirex, a także pracę pilarek znanych marek – Husqvarna i Stihl. Prezentacje zostaną wzbogacone pokazami rzeźbienia w drewnie.

Na ekspozycji Las-Expo nie zabraknie potężnych samochodów do przeładunku drewna i maszyn szkółkarskich. Zabudowy specjalistyczne przywiezie m.in. MHS. Pośród całego parku maszynowego swoje miejsce znajdą też wystawcy prezentujący systemy do ochrony lasów, a także firmy oferujące sadzonki kwiatów, krzewów i drzew.

Coś nowego?

Na targach Las-Expo nigdy nie braknie nowości. Przedsiębiorstwo Krpan zaprezentuje m.in. przyczepę leśną GP 10 DF z żurawiem 8,6 K, piło-łuparkę CS 4218 w wersji mechanicznej oraz wciągarki, m.in. model 7,5 EH.  Stihl przedstawi z kolei serię małych pilarek łańcuchowych – modele MS 162, MS 172, MS 182 i MS 212, które dobrze sprawdzą się w przygotowywaniu drewna opałowego, pracach wokół domu czy ścince mniejszych drzew.

Targi Kielce

Bilety na wydarzenie można już nabyć na stronie: www.targikielce.pl/las-expo.